Zdraví

(Ne)výkonný v posteli? Může za to sledování erotických filmů?

milovani

Může sledování erotických snímků vyvolat u mužů poruchy erekce? A je pravda, že by se muži, kteří „nemravné“ filmy sledují, měli v posteli nudit?

Studie, které tvrdí, že muži mohou kvůli sledování erotických snímků selhávat v posteli a mít problémy s erekcí, jsou naprosto mylné.

K takovému závěru došli sexuologové v březnovém vydání magazínu Sexual Medicine.

V laboratoři penis nefunguje

Předcházející analýzy totiž sledovaly pokusné subjekty, tedy muže věnujících se erotickým snímkům, pouze v laboratorním prostředí.

Ukázalo se však, že se zde pánové kvůli prostředí ale tolik nevzrušovali.

„Když jsme získaná data porovnali s těmi, která byla naměřena při sledování erotických filmů v jednotlivých domácnostech, byly rozdíly ve vzrušivosti mužů obrovské,“ uvádí experti Nicole Prausová a Jim Pfaus.

Je to naprosto jinak

„Mnoho sexuologů dříve uvádělo, že muži kvůli sledování erotiky reagují špatně na běžné sexuální životní situace. Ale v našem případě se ukázalo něco docela jiného,“ říká Prausová.

Poruchy funkce ztopoření penisu tak podle této expertky nemohou být v žádném případě přičítány sledování erotiky.

„Souvisejí s dříve poznanými příčinami – například s narušeným kardiovaskulárním systémem nebo s pocity úzkosti,“ dodává.

V rámci studie bylo sledováno 280 mužů. Někteří z nich věnovali sledování erotických snímků až 25 hodin týdně. A bez následků na jejich běžný sexuální život, jak podotýkají vědci.

O autorovi

Tereza Pavlíčková

Mám ráda přírodu, romantické knihy a příběhy. Jsem moc ráda, když se o některý z nich budu moci podělit se čtenáři.