Zdraví

Bojujte s nachlazením a chřipkou! Sedm potravin, které pomohou

matka_nemocne_dite

Každý rok utratí Češi stovky milionů korun za „zaručené“ přípravky, které jim mají pomoci zvýšit odolnost proti nachlazení a chřipce. Je to ale nutné? Vyzkoušejte přírodní produkty!

Přinášíme sedm tipů, jak zvýšit přirozenou obranychopnost těla a vyhnout se tak nemocem, které vyvolává řada bakterií a virů.

  1. Česnek

Česnek obsahuje množství přírodních protizánětlivých a imunitu zlepšujících látek.

Samozřejmě, že víme, že není příliš chutné jej konzumovat samostatně. Na druhou stranu není nic snadnějšího, než jej v čerstvém stavu k některému z vhodných jídel přidat.

Náš tip: Co si čerstvý česnek vlisovat do horké česnečky nebo slepičí polévky?

Česnek tak pomůže udržet v co nejlepším stavu vaše dýchací cesty (a také spolehlivě zažene všechny upíry).

  1. Cibule

I cibule pomáhá dezinfikovat ústní a nosní dutiny. Často ji stačí jen pokrájet a slzíte z ní nejen vy, ale i vaši domácí mazlíčci (kterým také řádně pročistí dýchací cesty).

Mezi další výhody konzumace cibule patří snížení rizika výskytu některých typů rakoviny, zlepšuje náladu a udržuje ve zdraví pokožku a vlasy.

Náš tip: rozkrojte očištěnou cibuli napůl a položte ji na plochý talířek s trochou vody s cukrem (nebo medem). Vše nechte při pokojové teplotě proležet celou noc. Ráno budete mít k dispozici sirup, který pomůže odstranit i dlouhotrvající kašel.

Takto připravený sirup ale nemusíte užívat jen při nachlazení – můžete si jej připravit i preventivně.

  1. Zázvor

Zázvor je pravý kouzelník, který dokáže rychle zahnat nastupující příznaky nachlazení, včetně objevujícího se škrábání v krku.

Kořen obsahuje sloučeniny známé jako sesquiterpény, které jsou účinné v boji proti takzvaným rhinovirům – známou rodinou virů způsobujících nachlazení.

Podobně jako cibule, i zázvor potlačuje kašel. Kromě toho snižuje horečku i tlumí bolest.

Náš tip: nastrouhejte si několik lžic zázvoru, který nechte v horké vodě několik minut louhovat. Přidejte lžíci medu a směs vypijte.

Zázvor můžete také žvýkat zcela samostatně. Ovšem neznáme nikoho, komu by samotná ostrá chuť kořene příliš chutnala.

Zůstala vám v domácnosti dýně? Máte vyhráno!

Nebojte se dýně - je váš kamarád.

:. Nebojte se dýně – je váš kamarád. 

Máte to štěstí a v kuchyni ještě skladujte dýni z vlastní zahrádky, nebo jste si ji uschovali z některého z dřívějších nákupů? Pokud zní vaše odpověď ano, pak není nic lepšího, než si připravit povzbuzující polévku plnou vitamínů.

Očištěnou omytou dýni (pokud nejde o hokkaido, pak také oloupanou) nakrájíme na kousky, osmažíme na olivovém oleji s cibulkou. Spolu s pokrájeným středním bramborem vše uvaříme do měkka. Můžeme přidat také kuřecí vývar.

Směs rozmixujeme, osolíme, opepříme, můžeme dodat i zázvor.

Na závěr do každé porce polévky přidáme lžíci zakysané smetany a pár kapek olivového oleje.

Dobrou chuť!

  1. Med

Schopnost medu působit proti nejrůznějším bakteriím a tišit záněty je příkladná.

Praví včelí med ovšem spolehlivě ničí nejen bakterie, ale také viry a plísně.

Dětem, které jsou mladší než jeden rok, však med do úst nepatří. Jejich ještě zcela nedovyvinutý imunitní systém by si totiž nemusel poradit se spóry některých plísní, které může med obsahovat.

Náš tip: při koupi medu v některém z běžných obchodních řetězců pečlivě sledujte jeho složení. Pokud na některém z výrobku uvidíte nápis, který říká, že med „tvoří směs ze zemí EU a mimo EU“, raději se takovému „medu“ obloukem vyhněte.

Produkt byl nejspíše připraven z levných afrických medů, které byly za poměrně značného zahřívání smíseny s jinými medy.

Nedá se ale říci, že by taková potravina byla zdravotně závadná. Ovšem kvůli teplotnímu zpracování nebude obsahovat tolik účinných látek jako med, který zakoupíte na dvorku vám známého včelaře.

O některých komerčních medech se proto bez uzardění dá říci, že jde o zcela „mrtvé“ směsi. Někdy dokonce i uměle doslazované. V takovém případě je lepší koupit si sladký sirup. Minimálně to vyjde levněji.

  1. Červené víno

Resveratrol a polyfenoly – komplexní látky, které podle nejnovějších výzkumů zamezují dělení a množení virů a bakterií.

Pokud je už máte v těle, sklenka vína by mohla jejich rozjezd zabrzdit.

Náš tip: pokud se rozhodnete „léčit“ vínem, proč nezkusit kalifornskou odrůdu Pinot Noir?

Traduje se, že právě tato odrůda má v sobě vůbec nejvíce výše zmíněných látek.

Že alkohol nepijete? Pak zůstaňte u vinných listů a burských oříšků (nebo červeného rybízu, borůvek a moruší), které jej také obsahují.

  1. Houby

Co by to bylo za přírodní medicínu, která by nevyzdvihla příznivé účinky hub.

Ty znala už starodávná čínská medicína, jejíž příznivci věděli, že houbové cytokiny a další specifické sloučeniny včetně imunoglukanů pomáhají bojovat s infekcí.

Náš tip: V čínské medicíně se hojně pracuje s houbami shiitake, maitake a reishi. Shitake (někdy také jako shitake) si můžete připravit také ve formě míchaných vajíček.

Na pánvičce s olivovým olejem krátce orestujeme půl střední cibule, přidáme několik kusů houby (3 – 6), směs krátce osmažíme a pak asi patnáct minut necháme dusit.

Na závěr přidáme dvě až čtyři vajíčka a podle chuti dosmažíme. Na závěr přidáme sůl a pepř.

  1. Černý pepř

Je to možná ironie, ale černý pepř, který nás přinutí po jeho vdechnutí kýchnout, nás může zároveň zbavit některých příznaků nachlazení.

Vděčí za to látce piperin, která je známá příznivými účinky proti bolesti a vyšší teplotě.

Náš tip: nechte tři minuty v horké vodě louhovat sušené vinné listy, několik kuliček nadrceného černého pepře a pár lžic čerstvě nastrouhaného zázvoru. Tekutinu poté přeceďte a vlažnou doslaďte medem.

O autorovi

Tereza Pavlíčková

Mám ráda přírodu, romantické knihy a příběhy. Jsem moc ráda, když se o některý z nich budu moci podělit se čtenáři.

Vložte komentář